Visi jaunumi

Anete Šteinberga uguņo zviedru svētkos; Latvijai perfekta bilance EČ kvalifikācijā

12.02.2023

Dalīties:

Latvijas sieviešu basketbola valstsvienība 2023. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra J grupas pēdējā spēlē svētdien, 12. februārī, Stokholmā pārspēja Zviedrijas izlasi – 71:65 (16:19, 25:37, 45:50). Latvijas komanda kvalifikācijas turnīrā finišēja ar četrām uzvarām četrās spēlēs. Finālturnīrs Slovēnijā un Izraēlā notiks no 15. līdz 25. jūnijam.

Latvijas komandas pamatpiecnieks (Jākobsone, Laksa, P. Strautmane, Gulbe, Šteinberga) pirmajās minūtēs panāca piecu punktu pārsvaru, tomēr spēlētāju maiņas nobremzēja uzbrukumu. Savukārt Zviedrijas izlase, lielākoties ar pieredzējušo māsu Eldebrinku un Amandas Zaī pūlēm, pārņēma iniciatīvu un vadību. Piedevām mājinieces pirmajā puslaikā pārliecinoši uzvarēja cīņā pie groziem (16-24). 18. minūtē Zviedrijas izlase sasniedza lielāko pārsvaru (21:37).

Līdz lielajam pārtraukumam Anete Šteinberga mazliet samazināja rezultāta starpību, uzdodot toni spēles turpinājumam. Otro puslaiku komandas kapteine aizvadīja izcili, gūstot 29 punktus. Savukārt Latvijas komandas aizsardzība aizvien ciešāk noslēdza pieejas savam grozam, un Zviedrijas izlases uzbrukums, krājoties līderu nogurumam, pamazām zaudēja asumu.

Mājinieces kontrolēja spēles gaitu līdz 26. minūtei (39:50), bet turpinājumā noteikumus laukumā diktēja latvietes. 34. minūtē Latvijas vienība pārņēma vadību (58:57), un to vairs neatdeva – 62:57, 64:62, 66:63, 71:63.

Otrajā puslaikā Latvijas komanda gandrīz izlīdzināja bilanci cīņā pie groziem (33-36), un visā spēlē precīzāk meta no tuvās un pustālās distances (17/33 – 16/41), kā arī sodu līnijas (16/18 – 12/17).

Latvijai Anetei Šteinbergai 37 punkti (absolūtais Latvijas rekords!) un 9 atlēkušās bumbas, Kitijai Laksai 11, Aleksai Gulbei 8.

Zviedrijas izlasei Amanda Zaī guva 18 punktus, Frīda Eldebrinka 16, Klāra Lundkvista 13.

Latvijas valstsvienības galvenais treneris Gundars Vētra:

“Spēles gaitā bija gan labas, gan ne tik labas epizodes, bet svarīgi, ka uzvarējām un apstiprinājām – komandai ir raksturs. Atradām, kas strādā vislabāk, no soliņa nākošās spēlētājas vēlreiz pierādīja, ka var dot savu artavu un palīdzēt lauzt neveiksmīgi ritošas spēles gaitu.

Reti slavēju kādu spēlētāju par individuālo sniegumu, jo basketbols ir komandas spēles. Bet šodien būs izņēmums – Anetes (Šteinbergas) statistika runā pati par sevi. Viņa bez liekas ārišķības ar mērķtiecīgo, sportiski agresīvo un precīzo darbību laukumā pierādīja, ka ir spožāka zvaigzne par Zviedrijas izlases līderei Amandai Zaī, kura, jāatzīst, pirmajā puslaikā sagādāja lielas problēmas mūsu aizsardzībai.

Paldies spēles rīkotājiem par lielisko organizāciju un gaisotni arēnā. Prieks, ka bijām cienīgi dalībnieki šajos basketbola svētkos.”

Anete Šteinberga kļuva par visa kvalifikācijas turnīra rezultatīvāko un efektīvāko spēlētāju – vidēji spēlē 29,3 punkti un koeficients 32,5, vienu no četrām, kam trijās spēlēs izdevās sakrāt double-double, kā arī ierindojās 4. vietā atlēkušo bumbu izcīnītāju rangu tabulā (10,8). Elīnai Babkinai 3. vieta starp rezultatīvo piespēļu autorēm (7,3).