EBW2023: ar Melnkalni zaudējums pie groziem; Latvijai čempionāts beidzies

18.06.2023

Eiropas sieviešu basketbola čempionāta A grupas turnīra pēdējā kārtā svētdien, 18. jūnijā, Latvijas komanda zaudēja Melnkalnes vienībai – 58:61 (16:12, 30:24, 40:45). Pēdējā spēlē Spānijas izlase pārspēja Grieķiju (76:60), līdz ar to latvietes palika pēdējā vietā grupā un netuprinās cīņu nākamajā posmā.

AIZSARDZĪBAS SPĒKS. Cerība, ka pēc brīvdienas Latvijas komanda būs atradusi spēlē ar Grieķu “pazudušo” precizitāti metienos piepildījās tikai dažos spēles fragmentos pirmās un otrās ceturtdaļas beigās (no 5:6 – 16:7, no 22:23 – 30:24). Toties aizsardzība strādāja bez pauzēm, neatlaidību atalgojot ar pretinieču 9 kļūdām puslaikā (pašām – 5).

KOMANDAS EPIZODE. Pirmais izrāviens pirmajā ceturtdaļā izdevās brīdī, kad laukumā nebija ne Anetes Šteinbergas, ne Kitijas Laksas – pretiniecēm tas bija nepatīkams pārsteigums. Mūsu komandas līderes uzbrukumā savu vārdu vēl teica mača turpinājumā, diemžēl tik saskaņota visa piecnieka darbība turpinājumā vairs neatkārtojās.

PĀRĀK LĒNI. Otrā puslaika sākumā Latvija panāca +8, tomēr uzbrukumā atraisīties neizdevās. Bumba kustējās pārāk lēni, turklāt arī pēc labām izspēlēm metieni no tuvām un tālām pozīcijām bieži bija neprecīzi. Savukārt melnkalnietes desmit minūtēs guva gandrīz tikpat punktu, cik visā pirmajā puslaikā (3p. puslaikā 5/11 – 2/11, trešajā ceturtdaļā 0/5 – 3/3). Turklāt pretinieces bieži uzvarēja  cīņā par atlēkušajām un “neitrālajām” bumbām. Tā pēc 34:26 rezultāts kļuva 28:45, bet 37. minūtē – 47:57.

GALOTNĒ NEIZGLĀBĀS. Kitijas Laksa izraušanās no pretinieču aizsardzības ķetnām vismaz uz dažām sekundes daļām kopā ar Anetes Šteinbergas kārtējiem punktiem pēdējā minūtē atdzīvināja cerību (56:59, 58:61), tomēr pēdējās cerības palika neizmantotas, atstājot komandu konkurentu varā.

ANETE šTEINBERGA: “Liela vilšanās… Izšķiroša bija neveiksmīgi aizvadītā trešā ceturtdaļa un tas, ka ļāvām pretiniecēm izcīnīt bumbas pie mūsu groza. Ienīstu situācijas, kad esam atkarīgas no tā, kā nospēlēs konkurentes, bet tagad vienīgā cerība, ka mums palīdzēs mana komanda biedrene Spanu un visa Grieķijas izlase.”

GUNDARS VĒTRA: “Tāds ir sports – pēc pirmās spēles mums bija labas perspektīvas čempionātā, bet šodien esam tuvu tam, ka turnīrs jau beidzies. Šodien bija pārāk daudz kļūdu lēmumos un izvēloties metienus. Otrajā mačā pēc kārtas slikti aizvadījām trešo ceturtdaļu, un šodien to nevaru izskaidrot. Ļāvām pretiniecēm izcīnīt bumbas pie mūsu groza un savākt “neitrālās” bumbas, kas tādās spēlēs ir ļoti svarīgi. Nešaubos, ka spēlētājas atdeva visus spēkus cīņai, bet izšķirošajos brīžos kaut kā pietrūka.”

JELENA SKEROVIČA (Melnkalnes izlases galvenā trenere): “Apsveicu savu komandu, kas paveica lielisku darbu. Bija smaga fiziska cīņa ar spēcīgām pretiniecēm, tomēr spējām kontrolēt tās gaitu otrajā puslaikā un radīt ļoti lielu spiedienu uz Latvijas līderi Kitiju Laksu. Natašas Makas 20 atlēkušās bumbas ir izcils rezultāts.

Latvijas izlasei Anete Šteinberga guva 23 punktus un izcīnīja 8 bumbas, Kitija Laksa 15 (3p. 4/7)/

Melnkalnei Nataša Maka guva 22 punktus un izcīnīja 20 bumbas, Jelena Vučetiča 11, Božica Mujoviča 10.

2023. gada Eiropas sieviešu čempionāts, A grupa

Komanda MNE LAT ESP GRE U-Z Grozi V
Melnkalne xxx 61:58 57:78 74:69 2-1 192:205 2.
Latvija 58:61 xxx 67:63 65:73 1-2 190:197 4.
Spānija 78:57 63:67 xxx 76:60 2-1 217:184 1.
Grieķija 69:74 73:65 60:76 xxx 1-2 202:215 3.

B grupa. 15. jūnijā: Itālija – Čehija 58:61, Beļģija – Izraēla 108:59. 16. jūnijā: Čehija – Beļģija 41:84, Izraēla – Itālija 68:88. 18. jūnijā: Beļģija – Itālija 72:64, Čehija – Izraēla 61:52. Situācija tabulā: Beļģija* 3-0, Čehija 2-1, Itālija 1-2, Izraēla 0-3.

C grupa. 15. jūnijā: Lielbritānija – Slovēnija 76:71, Vācija – Francija 50:58. 16. jūnijā: Francija – Lielbritānija 63:57, Slovēnija – Vācija 62:66. 18. jūnijā: Vācija – Lielbritānija 62:61, Slovēnija – Francija 68:73. Situācija tabulā: Francija* 3-0, Vācija 2-1, Lielbritānija 1-2, Slovēnija 0-3.

D grupa. 15. jūnijā: Slovākija – Ungārija 67:89, Turcija – Serbija 63:71. 16. jūnijā: Ungārija – Turcija 68:69, Serbija – Slovākija 90:52. 18. jūnijā: Ungārija – Serbija 81:75, Turcija – Slovākija 66:80. Situācija tabulā: Ungārija* 2-1, Serbija 2-1, Slovākija 1-2, Turcija 1-2.

Astotdaļfināls. 19. jūnijā: Melnkalne – Itālija 63:49, Čehija – Grieķija 79:76. 20. jūnijā: Vācija – Slovākija 79:69, Serbija – Lielbritānija 66:60.

Ceturtdaļfināls. 22. jūnijā. Spānija – Vācija 67:42, Ungārija – Čehija 62:61, Beļģija – Serbija 93:53, Francija – Melnkalne 89:46.

Pusfināli, 24. jūnijā: Spānija – Ungārija 69:60, Beļģija – Francija 67:63. Par 5. vietu: Vācija – Čehija 71:69, Serbija – Melnkalne 63:58.

Par 5. vietu: Vācija – Serbija 62:78.

Par 3. vietu: Francija – Ungārija 82:68.

Fināls: Beļģija – Spānija 64:58.