EBW2023: klupiens pret Grieķiju, svētdien 12:15 “būt vai nebūt” cīņa ar Melnkalni

16.06.2023

Eiropas sieviešu basketbola čempionāta otrajā spēļu dienā piektdien, 16. jūnijā, Latvijas valstsvienība zaudēja Grieķijas izlasei – 65:73 (17:13, 34:32, 47:56). Spānijas izlase ar 78:57 pieveica Melnkalnes komandu. Pēc divām kārtām A grupā visām četrām komandām bilance ir 1-1. Grupas turnīra pēdējā spēlē svētdien, 18. jūnijā, plkst.12:15 Latvijas komanda spēlēs ar Melnkalnes vienību (TV6 tiešraide).

DUBULTDUELIS. Grieķijas izlase no pirmās minūtes neslēpa to, kas bija zināms jau iepriekš – proti, uzbrukumus konsekventi virzīja caur savu jaudīgo centra spēlētāju duetu. Latvietes bija gatavas un divcīņās Šteinberga – Spanu un Gulbe – Fasula pirmajā ceturtdaļā pārsvars bija mūsējām. Grieķu līderu sekmes uzbrukumā raksturoja pieticīgā metienu precizitāte (4/11). Šai ziņā abas latvietes nebija veiksmīgākas (2/8), toties Latvijas komandas uzbrukums bija krietni daudzveidīgāks. Pirmajā ceturtdaļā punktus guva 7 latvietes un trīs grieķietes. Tas nodrošināja iniciatīvu un pirmo pārsvaru (7:2, 14:8, 17:13).

NODER TĀLMETIENI. Puslaika vidū Aija Jurjāne, Paula Strautmane, Anete Šteinberga  un Kitija Laksa iedarbināja tālšāvēju “artilēriju” trīspunktnieku puslaikā 5/12 – 1/6),  15. minūtē panākot 26:15. Bet – turpinājumā uzbrukums sabremzējās, savukārt pretinieces pamainīja akcentus uzbrukumā, ar garām gājieniem uzšķēržot Latvijas aizsardzību. Vadība netika atdota, bet intriga atjaunojās – 28:26, 34:32.

KRĪZES CETURTDAĻA. Spēles liktenis izšķīrās trešajā ceturtdaļā, kad Latvijas komanda pirmo reizi šajā čempionātā iekrita “bedrē”. Lēns uzbrukums ar neprecīziem metieniem un kļūdām savienojumā ar Grieķijas komandas atraisīšanos uzbrukumā (gan līderu, gan tuvāko palīgu spēkiem) līdz 29. minūtei situāciju padarīja ļoti sarežģītu – 40:54.

IZGLĀBTIES NEIZDODAS. Dažu minūšu laikā ar tālmetieniem izdevās būtiski samazināt rezultāta starpību (33. minūtē 55:60, 38. minūtē – 62:67), tomēr pretinieces ik reizi pārspēja latviešu aizsardzību, un tuvāk tikt šoreiz neizdevās.

SKAITĻI NEMĀNĀS. Šoreiz statistika daiļrunīgi ilustrē spēles saturu. 2punktu metieni 9/28 – 24/49, 3punktu metieni 11/34 – 3/13, sodi 14/18 – 18/20. Cīņā pie groziem līdzsvars (39-39), toties latvietēm vairāk kļūdu (13-9).

ALEKSA GULBE: “Uz otro puslaiku izgājām bez nepieciešamās enerģijas – tas šodien izšķīra spēles iznākumu.

GUNDARS VĒTRA: “Tas, ka iepriekšējā vakarā spēle beidzās ļoti vēlu, nav attaisnojums, bet fakts paliek fakts – enerģijas šodien pietrūka. Aizsardzība nebija tik aktīva un intensīva, kā spēlē ar Spāniju, nespējām apturēt pretinieču uzbrukumu un tas mazināja pārliecību arī uzbrukumā. ”

PETROS PREKASS (Grieķijas izlases galvenais treneris): “Mums palīdzēja Latvijas komandas smagā cīņa ar Spāniju, bet paši nospēlējām tā, kā vajadzēja – ļoti labi pastrādājām aizsardzībā un gudri darbojāmies uzbrukumā.

PERSPEKTĪVAS. Latvijas komandai garantēta spriedze līdz pēdējās spēles beigām, bet joprojām saglabājas reālas izredzes pat uz pirmo vietu grupā. Svētdien plkst.12:15 spēlēs Latvija – Melnkalne, plkst.20:45 Spānija – Grieķija. Četri iespējamie varianti:

* ja uzvarēs  Latvija un Spānija, vietu kārtība būs Latvija, Spānija, Melnkalne, Grieķija;

* ja uzvarēs Latvija un Grieķija, vietu kārtība būs Grieķija, Latvija, Spānija, Melnkalne;

* ja uzvarēs Melnkalne un Grieķija, vietu kārtība būs Melnkalne, Grieķija, Latvija, Spānija;

* ja uzvarēs Melnkalne un Spānija, vietu kārtība būs Spānija, Melnkalne, Grieķija, Latvija.

Latvijai Aleksa Gulbe guva 15 punktus (3p. 2/4) un izcīnīja 9 bumbas, Kitija Laksa 15, Anete Šteinberga 13 (visus pirmajā puslaikā) un izcīnīja 10 bumbas, Kate Vilka 9.

Grieķijai Mariella Fasula guva 22 punktus un izcīnīja 11 bumbas, Artemisa Spanu 22, Elenna Hristinaki 11 + 12 atl.

18. jūnijā: 12:15 Melnkalne – Latvija, 20:45 Spānija – Grieķija

B grupa. 15. jūnijā: Itālija – Čehija 58:61, Beļģija – Izraēla 108:59. 16. jūnijā: Čehija – Beļģija 41:84, Izraēla – Itālija 68:88. Situācija tabulā: Beļģija 2-0, Čehija 1-1, Itālija 1-1, Izraēla 0-2. 18. jūnijā: Beļģija – Itālija, Čehija – Izraēla

C grupa. 15. jūnijā: Lielbritānija – Slovēnija 76:71, Vācija – Francija 50:58. 16. jūnijā: Francija – Lielbritānija 63:57, Slovēnija – Vācija 62:66. Situācija tabulā: Francija* 2-0, Lielbritānija 1-1, Vācija 1-1, Slovēnija 0-2. 18. jūnijā: Vācija – Lielbritānija, Slovēnija – Francija.

Francijas izlase garantējusi 1. vietu, Slovēnija vairs nevar iekļūt pat astotdaļfinālā.

D grupa. 15. jūnijā: Slovākija – Ungārija 67:89, Turcija – Serbija 63:71. 16. jūnijā: Ungārija – Turcija 68:69, Serbija – Slovākija 90:52. Situācija tabulā: Serbija 2-0, Turcija 1-1, Ungārija 1-1, Slovākija 0-2. 18. jūnijā: Ungārija – Serbija, Turcija – Slovākija.

Astotdaļfināls. 19. jūnijā: A2-B3, B2-A3. 20. jūnijā: C2-D3, D2-C3.

Ceturtdaļfināls. 22. jūnijā. A1-C2/D3, D1-B2/A3, B1-D2/C3, Francija – A2/B3.