Visi jaunumi

Paldies Elīnai Babkinai, Aijai Brumermanei-Klakockai un Aijai Putniņai-Jurjānei

14.08.2023

Dalīties:

Latvijas sieviešu basketbola valstsvienība 21. gadsimtā bijusi viena mūsu zemes labākajām sporta spēļu komandām, regulāri piedaloties Eiropas čempionātu finālturnīros, kā arī izcīnot tiesības startēt olimpiskajās spēlēs un Pasaules kausa izcīņā

Šajā spožām uzvarām un sāpīgiem zaudējumiem, spilgtām emocijām un līdzjutēju mīlestības piepildītajā ceļā piedalījušās gandrīz 50 basketbolistes, bet tikai dažām izdevies sasniegt triple-double: spēlēt visās trijās augstākā līmeņa sacensībās.

Elīna Babkina: 124 spēles valstsvienībā, 1236 punkti un divi valstsvienības rekordi: 33 punkti Eiropas čempionāta finālturnīra spēlē un 12 rezultatīvas piespēles kvalifikācijas turnīra spēlē!

Aija Brumermane – Klakocka: 128 spēles valstsvienībā, neaizstājama cīnītāja pie groziem un partneres iedvesmojoša komandas kapteine.

Aija Putniņa – Jurjāne: 140 spēles – precīzi tālmetieni un nepiekāpība soda laukumā, 3. vieta spēlēm bagātāko valstsvienības dalībnieču sarakstā.

**

Elīna Babkina, Aija Brumermane-Klakocka, Aija Putniņa-Jurjāne saņēma Latvijas Basketbola savienības īpašās Goda zīmes spēlētājām, kuri devuši nozīmīgu ieguldījumu Basketbola valstsvienību sportiskajos sasniegumos, kā arī sekmējuši Latvijas basketbola reputācijas nostiprināšanu ar savu meistarību, stāju un sociālajām aktivitātēm.