Sieviešu valstsvienība: +26 ceļamaizei uz Eiropas čempionāta finālturnīru

10.06.2023

Latvijas sieviešu valstsvienība sestdien, 10. jūnijā, Salaspils Sporta namā pēdējā pārbaudes spēlē pirms Eiropas čempionāta finālturnīra pārspēja Dienvidkorejas izlasi – 76:50 (17:12, 31:31, 56:50). Jau pirmdien Latvijas komanda dosies uz Telavivu, kur ceturtdien, 15. jūnijā, notiks Eiropas čempionāta finālturnīra pirmā spēle ar Spānijas izlasi (sākums plkst.21:00; tiešraide TV6). No pēdējos pārbaudes mačos spēlējušajām basketbolistēm mājās palīks Katrīna Ozola, sastāvā atgriežas Kitija Laksa.

Pirmā puslaika sižets atgādināja piektdienas spēli. Latvijas komandas pamatpiecnieks (Ilze Jākobsone, Ieva Pulvere, Kate Vilka, Aleksa Gulbe un Anete Šteinberga) 6. minūtē panāca pirmo pārsvaru (13:5), sākoties spēlētāju maiņām pārsvars mazliet saruka (17:14 – 11. minūtē), bet efektīvu ātro uzbrukumu sērija 15. minūtē nodrošināja 27:14.

Turpinājums gan bija citāds. Korejiešu aktīvā aizsardzība noslēdza pieejas pretinieču soda laukumam, metieni no distances nebija precīzi, savukārt četri precīzi tālmetieni viešņām palīdzēja uz mirkli pat izvirzīties vadībā – 29:31.

Otrajā puslaikā pretiniecēm savainojuma dēļ malā palika centra spēlētāja Džisu Parka (pirmajā spēlē 15 punkti, otrajā 11), un viešņas lika lietā atlikušos trumpjus – ātrumu uzbrukumā un agresivitāti aizsardzībā. Līdz 27. minūtei korejiešu garāmgājieni līdzsvaroja latviešu guvumus (47:47), bet ar laiku  pretinieču precizitāte krita par upuri pašu kurinātajam ātrumam, savukārt Latvijas komandas līderēm pieteicās labas palīdzes. Turpinājumā Latvijas komanda dominēja, pēdējā ceturtdaļā uzvarot ar 20:0.

Latvijas komandai pārsvars metienu precizitātē (2p. 18/38 – 11/39, 3p. 6/14 – 6/25), vairāk soda metienu (22/24 – 10/12). Šoreiz vairāk kļūdu (22-15), toties uzvara cīņā pie groziem (47-26).

Anete Šteinberga 13 punktus (8 atl.), Kate Vilka 13, Karlīne Pilābere 11, Ilze Jākobsone 10.

FIBA Box Score LAT Vs KOR 10 June

Latvijas sieviešu valstsvienības galvenais treneris Gundars Vētra:

“Sākot ar otro pārbaudes spēli komanda progresēja. Fiziski viss ir kārtībā – vara spēlēt ātri, agresīvi sedzam, spēles organizācija uzlabojas. Eiropas čempionātā spēles nedalīsim – katrā centīsimies parādīt  savu labāko sniegumu. Jau sākot ar pirmo maču pret Spānijas izlasi.”

Gatavojoties Eiropas čempionāta finālturnīram mūsu komanda pārbaudes turnīrā Stambulā ar 51:75 zaudēja Turcijas komandai, bet ar 83:67 pārspēja Čehijas vienību un ar 74:64 Vācijas izlasi. Rīgā Rozā lentītes spēlē tika pārspēta Slovākijas izlase – 74:61, pirmajā pārbaudes spēlē ar 82:60 – Dienvidkorejas  vienība.

**

Eiropas čempionāta finālturnīra pirmais posms risināsies divās valstīs. A un B grupas spēlēs Telavivā, C un D grupas – Ļubļanā.

Komandas cīnīsies ne tikai pa čempionu kausu un trim medaļu komplektiem, bet arī piecām ceļazīmēm uz 2024. gada olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīru (rīkotājvalsts Francijas izlasei jau garantēta vieta olimpiskajā turnīrā).