Sieviešu valstsvienība: 15 kandidātes spēlēm ar Īriju un Franciju

21.10.2024

Latvijas sieviešu valstsvienības galvenais treneris Mārtiņš Gulbis nosaucis 15 basketbolistes, kuras uzaicinātas uz treniņnometni pirms Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra spēlēm ar Īrijas (7. novembrī plkst.19:40) un Francijas (10. novembrī plkst.18:10) izlasēm. Abas spēles notiks Rīgā, Rimi Olimpiskajā centrā. Biļetes – šeit.

Valstsvienības ierindā ir desmit spēlētājas, kuras februārī piedalījās spēlē ar Izraēlas izlasi (86:83), kā arī vēl trīs basketbolistes, kuras piedalījās treniņos. Pēc divu gadu pārtraukuma kandidātu lokā atgriežas saspēles vadītāja Elizabete Bulāne, bet pirmo reizi iesaistīta 17 gadus vecā centra spēlētāja Anna Liepiņa, kura vasarā labi spēlēja jaunatnes izlasēs un “TTT Rīga” sastāvā debitējusi FIBA kausa izcīņā. Savainojumu dēļ ierindā šoreiz nebūs saspēles vadītājas Enijas Vīksnes un centra spēlētājas Evelīnas Otto. 12 spēlētājas pārstāv ārzemju klubus, trīs – “TTT Rīga”.

Latvijas sieviešu valstsvienības galvenais treneris Mārtiņš Gulbis: “Labi, ka gandrīz visām kandidātēm ir stabilas pozīcijas un laba spēļu prakse klubos. Svarīgi, lai visas būtu veselas un gatavs parādīt labāko sniegumu. Novembrī būs divas dažādas pretinieces. Īrijas komanda turnīru sākusi ar diviem zaudējumiem, taču pretiniecēm neko nav dāvinājusi, un arī mēs gatavosimies nopietni. Francijas izlase pirms nepilniem trim mēnešiem palika divu punktu attālumā no olimpiskā zelta. Tā būs unikāla iespēja Rīgā redzēt tik augstas klases komandu, bet centīsimies atrast tās vājās vietas un nospēlēt labāk nekā pirmajā mačā izbraukumā.”

Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīru Latvijas komanda sāka ar zaudējumu Francijas izlasei (49:71) un uzvaru pagarinājumā pār Izraēlas vienību (86:83). Pēc divām kārtām Francijas komandai ir 2 uzvaras, Latvijai un Izraēlai pa 1, Īrijai 0.

Ceļazīmi uz finālturnīru iegūs astoņu kvalifikācijas turnīru grupu uzvarētājas,  kā arī četras komandas ar labāko bilanci no astoņām otro vietu ieguvējām. Salīdzinot dažādās grupās sasniegtos rezultātus, vērā tiks ņemts izcīnīto uzvaru skaits, kā arī gūto un zaudēto grozu starpība visās grupas turnīra spēlēs, tāpēc svarīgs būs katrs gūtais un ielaistais punkts katrā spēlē.

**

Trīs Latvijas valstsvienības spēlētājas šosezon spēlē Eirolīgā un pirmajās divās kārtas savu klubu sastāvos izcīnījušas uzvaru un piedzīvojušas zaudējumu.

Anete Šteinberga (“Polkowice”) vidēji laukumā pavadījusi vairāk nekā 24 minūtes, kuru laikā guvusi 10,5 punktus, izcīnījusi 4,5 atlēkušās bumbas un izdarījusi 3 rezultatīvas piespēles.

Kitija Laksa (“Beretta Familia Schio”, Itālija) nepilnās 22 minūtēs guvusi 10,5 punktus un izcīnījusi 2 atlēkušās bumbas.

Aleksa Gulbe (Miškolcas DVTK, Ungārija) vidēji 20 minūtēs guvusi 4,5 punktus, izcīnījusi 2 bumbas un izdarījusi 2,5 rezultatīvas piespēles.

FIBA kausa izcīņā piedalās piecas valstsvienības kandidātes. Pirmajās divās kārtās vienu uzvaru izcīnījusi Paulas Stautmanes pārstāvētā Francijas vienība “Charnay Basket”.

Kate Vilka (“Neptūnas Amberton, Lietuva) divās spēlēs vidēji laukumā bijusi gandrīz 36 minūtes, guvusi 13,5 punktus un izdarījusi 2,5 rezultatīvas piespēles.

Paula Strautmane (“Charnay Basket”, Francija) nepilnās 27 minūtēs guvusi 6 punktus un izcīnījusi 7 atlēkušās bumbas.

“TTT Rīga” sastāvā Ketijai Vihmanei nepilnās 39 minūtēs 19,5 punkti un 4,5 atlēkušās bumbas, Ilzei Jākobsonei 31 minūtē 8,5 + 4 atl., + 3 piespēles), Annai Liepiņai 30 minūtēs 3 + 5,5 atlēkušās.

Latvijas sieviešu valstsvienības kandidātes

Nr. Vārds un uzvārds Dz.g. Aug. Poz. Klubs Spēles/Pkt.
21. Vanesa Jasa 2003 178 1./2. Cadi la Seu (ESP) 15/51
23. Līna Loceniece 2002 176 2. LCC Klaipeda (LTU)

7. novembrī: plkst.19:40 Īrija – Latvija, plkst.22:10 Francija – Izraēla

10. novembrī: plkst.14:15 Īrija – Izraēla (Rīgā), plkst.18:10 Latvija – Francija

2025. gada 6. februārī: Izraēla – Latvija, Francija – Īrija

2025. gada 9. februārī Latvija – Īrija, Izraēla – Francija

A grupa. Pēc 2 kārtām: Spānija 2-0, Horvātija 1-1, Nīderlande 1-1, Austrija 0-2. 7. novembrī: Austrija – Horvātija, Spānija – Nīderlande. 10. novembrī: Austrija – Nīderlande, Spānija – Horvātija,

B grupa. Pēc 2 kārtām: Ungārija 2-0, Slovēnija 1-1, Somija 1-1, Bulgārija 0-2. 7. novembrī: Somija – Slovēnija, Ungārija – Bulgārija. 10. novembrī: Somija – Bulgārija, Slovēnija – Ungārija.

C grupa: Pēc 2 kārtām: Lietuva 2-0, Beļģija 1-1, Polija 1-1, Azerbaidžāna 0-2. 7. novembrī: Polija – Azerbaidžāna, Beļģija – Lietuva. 10. novembrī: Azerbaidžāna – Lietuva, Polija – Beļģija.

D grupa. Pēc 2 kārtām: Zviedrija 2-0, Lielbritānija 1-1, Dānija 1-1, Igaunija 0-2. 7. novembrī: Igaunija – Zviedrija, Lielbritānija – Dānija. 10. novembrī: Zviedrija – Lielbritānija, Igaunija – Dānija.

F grupa. Pēc 2 kārtām: Turcija 2-0, Slovākija 1-1, Rumānija 1-1, Islande 0-2. 7. novembrī: Turcija – Rumānija, Islande – Slovākija. 10. novembrī: Slovākija – Turcija, Islande – Rumānija.

G grupa. Pēc 2 kārtām: Serbija 2-0, Portugāle 2-0, Ukraina 0-2, Ziemeļmaķedonija 0-2. 7. novembrī: Serbija – Portugāle, Ziemeļmaķedonija – Ukraina. 10. novembrī: Ziemeļmaķedonija – Portugāle, Ukraina – Serbija.

H grupa. Pēc 2 kārtām: Melnkalne 2-0, Luksemburga 2-0, Šveice 0-2, Bosnija 0-2. 7. novembrī: Luksemburga – Melnkalne, Bosnija – Šveice. 10. novembrī: Luksemburga – Šveice, Melnkalne – Bosnija.

I grupa (rīkotājvalstis). Pēc 2 kārtām: Itālija 2-0, Vācija 1-1, Grieķija 1-1, Čehija 0-2. 7. novembrī: Itālija – Čehija, Vācija – Grieķija. 10. novembrī: Grieķija – Itālija, Vācija – Čehija.