Visi jaunumi

Sieviešu valstsvienība: Eiropas čempionāta grupā ar Spāniju, Grieķiju un Melnkalni

04.03.2023

Dalīties:

Latvijas sieviešu basketbola valstsvienība Eiropas čempionāta finālturnīra grupas turnīru aizvadīs Telavivā, A grupā no 15. līdz 18. jūnijam sacenšoties ar Spānijas, Grieķijas un Melnkalnes izlasēm. Grupas uzvarētājas kvalificēsies ceturtdaļfinālam, 2. un 3. vietas ieguvējas astotdaļfinālā cīnīsies ar B grupas attiecīgi trešo un otro komandu, bet grupu ceturtajām komandām čempionāts būs beidzies. Izslēgšanas turnīrs notiks Ļubļanā.

Latvijas sieviešu valstsvienības galvenais treneris Gundars Vētra:

“Izraēlā īsti negribējās spēlēt paredzamā lielā karstuma dēļ, bet izlozes rezultātus jāpieņem, kādi tie ir.

Spānijas izlases spēkam lieki komentāri nav vajadzīgi, bet Grieķija un Melnkalne, manuprāt, ar tāda paša līmeņa komandas, kā Latvijas valstsvienība. Kura komanda būs labāk sagatavojusies un sapulcējusi visus labākos spēkus, tai būs lielākas izredzes uzvarēt. Labi, ka ar spānietēm spēlējam jau pirmajā dienā. Tas būs izaicinoši, bet, kamēr ir starta stress un komandas vēl nav pa īstam ieskrējušās, mēdz piepildīties dažādi scenāriji. Mums ir pietiekami daudz kvalitatīvu spēlētāju, lai cīnītos par uzvaru ar visām pretiniecēm. Viss atkarīgs no pašām.

Sagatavošanās plāns pamatā ir gatavs. Paredzēti gan treniņi spēlētājām, par kurām vēl nav izveidojies 100% stabils viedoklis, pilnā sastāvā gribam gatavoties mēnesi. Par pārbaudes spēlēm ir veiktas iestrādes, tuvākajā laikā būs pilnīga skaidrība.”

Eiropas čempionāta finālturnīra pirmais posms risināsies divās valstīs. A un B grupas spēlēs Telavivā, C un D grupas – Ļubļanā.

Komandas cīnīsies ne tikai pa čempionu kausu un trim medaļu komplektiem, bet arī piecām ceļazīmēm uz 2024. gada olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīru (Eiropai paredzētā sestā ceļazīme jau rezervēta OS rīkotājvalsts Francijas izlasei).

Eiropas sieviešu čempionāta grupas

A grupa (Telaviva) B grupa (Telaviva) C grupa (Ļubļana) D grupa (Ļubļana)
Melnkalne Beļģija Vācija Turcija
Latvija Itālija Lielbitānija Slovākija
Spānija Čehija Slovēnija Ungārija
Grieķija Izraēla Francija Serbija

Turnīra grafiks

Grupas turnīra spēles 15., 16. un 18. jūnijs (Televiva un Ļubļana)
Astotdaļfināli 19. jūnijs (Telaviva), 20. jūnijs (Ļubļana)
Ceturtdaļfināli 22. jūnijs (Ļubļana)
Pusfināli 24. jūnijs (Ļubļana)
Fināli 25. jūnijs (Ļubļana)

Latvijas sieviešu valstsvienība Eiropas čempionāta finālturnīrā piedalīsies 10. reizi. Līdz šim labākais sasniegums – 4. vieta 2007. gadā un ceļazīme uz olimpisko kvalifikācijas turnīru. Vēl četras reizes Latvijas komanda spēlējusi ceturtdaļfinālā. 2005. un 2017. gadā tika izcīnīta 6. vieta.