Visi jaunumi

Sieviešu valstsvienība: pirmā uzvara pār Dienvidkoreju, pēdējā pārbaude sestdien plkst.19 Salaspilī

09.06.2023

Dalīties:

Latvijas sieviešu valstsvienība piektdien, 9. jūnijā, “Arēnā Rīga” pārbaudes spēlē pārspēja Dienvidkorejas izlasi – 82:60 (20:13, 37:27, 59:47). Svētdien, 10. jūnijā, plkst.19 Salaspils Sporta namā komandas tiksies vēlreiz. Jau pirmdien Latvijas valstsvienība dosies uz Telavivu, kur 15. jūnijā sāksies Eiropas čempionāta finālturnīrs.

Pēc nervozajām pirmajām divām minūtēm (0:4) Latvijas komanda ar Ilzes Jākobsones, Kates Vilkas un Aijas Jurjānes tālmetieniem, Anetes Šteinbergas agresivitāti pretinieču soda laukumā un visas komandas darbu aizsardzībā panāca 19:8 (8. minūtē). Turpinājumā aizsardzībā stabilitātes bija vairāk, nekā uzbrukumā (nespēlēja Kitija Laksa). Izšķirošu pārsvaru ātri nodrošināt neizdevās, tomēr pretinieces netika tuvāk par 28:25 (17. minūtē). Sekoja 39:27 (21.), 39:33 (25.), 52:38 (28.), 71:50 (33.). 80:54 (38.).

Latvijas komandai pārsvars metienu precizitātē (2p. 18/35 – 16/41, 3p. 8/23 – 5/25), vairāk soda metienu (22/27 – 13/17), mazāk kļūdu (11-18), toties zaudējums cīņā pie groziem (35-47).

Anete Šteinberga guva 19 punktus (10 atl., 5 piesp.), Kate Vilka 17, Aija Jurjāne 14.

FIBA Box Score LAT Vs KOR 09 June

Latvijas sieviešu valstsvienības galvenais treneris Gundars Vētra: “Interesants, ātrs basketbols, kurā vajadzēja ātri reaģēt uz situācijām. Pašatdeve un agresivitāte bija augstā līmenī, uzlabojas komunikācija gan uzbrukumā, gan aizsardzībā.”

Gatavojoties Eiropas čempionāta finālturnīram mūsu komanda pārbaudes turnīrā Stambulā ar 51:75 zaudēja Turcijas komandai, bet ar 83:67 pārspēja Čehijas vienību un ar 74:64 Vācijas izlasi. Rīgā Rozā lentītes spēlē tika pārspēta Slovākijas izlase – 74:61.

**

Eiropas čempionāta finālturnīra pirmais posms risināsies divās valstīs. A un B grupas spēlēs Telavivā, C un D grupas – Ļubļanā.

Komandas cīnīsies ne tikai pa čempionu kausu un trim medaļu komplektiem, bet arī piecām ceļazīmēm uz 2024. gada olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīru (rīkotājvalsts Francijas izlasei jau garantēta vieta olimpiskajā turnīrā).