Visi jaunumi

Sieviešu valstsvienība: Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēle ar Izraēlu pārcelta uz 11. februāri

24.10.2023

Dalīties:

FIBA Eiropas nodaļas izpildkomiteja, ņemot vērā situāciju Izraēlā un drošības apsvērumus, Eiropas sieviešu basketbola čempionāta kvalifikācijas turnīra spēles ar Izraēlas sieviešu valstsvienības līdzdalību no 2023. gada novembra pārcēlusi uz 2024. gada februāri.

Spēle Izraēla – Īrija no 9. novembra pārcelta uz 8. februāri, bet spēle Latvija – Izraēla no 12. novembra pārcelta uz 11. februāri.

Līdz ar to Latvijas sieviešu valstsvienība novembrī aizvadīs tikai vienu spēli – ceturtdien, 9. novembrī, Puatjē (Poitiers) ar Francijas izlasi.

Latvijas valstsvienības kandidātu saraksts tiks publicēts nākamās nedēļas sākumā, treniņnometne sāksies pirmdien, 6. novembrī.

2025. gada Eiropas sieviešu basketbola čempionāta kvalifikācijas turnīrā piedalās 36 valstu komandas, tai skaitā visas četras rīkotājvalstis – Čehija, Grieķija, Itālija un Vācija, kam garantēta vieta finālturnīrā. Tās veidos vienu grupu un savā starpā izspēlēs pārbaudes turnīru. Pārējās 32 komandas tika sadalītas astoņās grupās un cīnīsies par 12 ceļazīmēm. Ceļazīmi uz finālturnīru saņems 8 kvalifikācijas grupu uzvarētājas un četras labākās otro vietu ieguvējas.

A grupa: Spānija, Nīderlande, Austrija, Horvātija

B grupa: Ungārija,  Bulgārija, Somija, Slovēnija

C grupa: Beļģija, Lietuva, Azerbaidžāna, Polija

D grupa: Lielbritānija, Dānija, Igaunija, Zviedrija

E grupa: Francija, Izraēla, Īrija, Latvija

F grupa: Turcija, Rumānija, Islande, Slovākija

G grupa: Serbija, Portugāle, Ziemeļmaķedonija, Ukraina

H grupa: Bosnija un Hercegovina, Šveice, Luksemburga, Melnkalne

I grupa (rīkotājvalstis): Itālija, Čehija, Vācija, Grieķija

Latvijas valstsvienībai 2024. gada novembrī paredzēta izbraukuma spēle Īrijā un savā laukumā būs jāuzņem Francija. 2025. gada februārī izbraukums uz Izraēlu un spēle savā laukumā ar Īriju.