Visi jaunumi

Sieviešu valstsvienība: Turcijas turnīrā uzvaras pār Čehijas un Vācijas izlasēm

28.05.2023

Dalīties:

Latvijas sieviešu valstsvienība Stambulā notiekošo pārbaudes turnīra otrajā spēlē pārspēja Čehijas komandu – 83:67 (27:17, 48:30, 64:44), bet trešajā mačā pieveica Vācijas izlasi – 74:64 (22:20, 38:33, 57:42). Turnīra noslēguma tabulā trešā vieta. Visas komandas gatavojas Eiropas sieviešu čempionāta finālturnīram, kas 15. jūnijā sāksies Telavivā un Ļubļanā.

Pēc pirmajā spēlē ar Turcijas komandu piedzīvotās neveiksmes (51:75), otrajā spēlē ar Čehijas izlasi laukumā devās arī Ieva Pulvere un Vanesa Jasa, bet malā palika Luīze Sila. Šoreiz Latvijas komanda kļūdījās gandrīz divreiz retāk, nekā pirmajā spēlē (13), uzvarēja cīņā pie groziem (40-34) un precīzāk meta no tālienes (12/27 – 8/24). Jau pirmajā ceturtdaļā latvietes ieguva pārsvaru, ko 30. minūtē palielināja līdz +20.

Latvijas komandā spēlēja: Ilze Jākobsone 6 punkti (4 piespēles), Kitija Laksa 9, Paula Strautmane 14, Aleksa Gulbe 14 (6 atl.), Anete Šteinberga 7 (7 atl.); Ketija Vihmane, Karlīne Pilābere 6, Ieva Pulvere 6, Vanesa Jasa 5, Raina Tomašicka 2, Marta Miščenko 4, Kate Vilka 8, Enija Vīksne 2.

Mačā ar Vācijas izlasi nespēlēja Enija Vīksne. Gandrīz visu laiku vadībā bija latvietes, bet izšķirošais izrāviens izdevās trešās ceturtdaļas beigās, no 45:36 panākot 57:36. Latvietes atkal uzvarēja cīņā pie groziem (35-28) un biežāk tika pie soda metieniem (25/30 – 17/19).

Latvijas komandā spēlēja: Ieva Pulvere 5 (5 piespēles), Kitija Laksa 13, Paula Strautmane 3, Aleksa Gulbe 3, Anete Šteinberga 20 (8 atl.); Ketija Vihmane 5, Karlīne Pilābere 2, Ilze Jākobsone 6, Vanesa Jasa, Raina Tomašicka, Marta Miščenko 2, Luīze Sila, Kate Vilka 15.

Vēl turnīra spēlēs: Turcija – Čehija 70:83, Čehija – Vācija 56:51, Turcija – Vācija 95:63. Noslēguma tabula: Turcija 2-1 (+11), Čehija 2-1 (+3), Latvija 2-1 (-14), Vācija 0-3.

Latvijas sieviešu valstsvienības galvenais treneris Gundars Vētra:

“Sagatavošanās posmā ar katru spēli sniegumam vajadzētu uzlaboties, un pret Čehiju tiešām spērām soli uz priekšu. Bija liela motivācija nospēlēt labāk, nekā pret Turciju, bija mazāk brāķa un vairāk spēlētāju, kuras deva savu ieguldījumu gan punktu izteiksmē, gan citos spēles elementos.

Sākumā izmantojām šaurāku spēlētāju rotāciju, bet kopumā pieturējāmies pie plāna nepārslogot līderes. Vairāk par 20 minūtēm nospēlēja tikai Aleksa (Gulbe)un Paula (Strautmane). Bija iespēja izmēģināt spēli pret zonu, arī spēli ar “mazo” sastāvu.

Trešajā spēlē ar Vācijas izlasi turpinājās progresa tendence. Īpaši patīkami, ka darbību intensitātes ziņā šī bija mūsu labākā spēle turnīrā – tas priecē, zinot, ka arī Eiropas čempionātā būs jāspēlē trīs dienas pēc kārtas. Šoreiz izmantojām šaurāku rotāciju, maksimāli tuvojoties oficiālu spēļu ritmam. Bija labāka komunikācija aizsardzībā, labāka spēles organizācija uzbrukumā, kvalitatīvāki lēmumi.

Vērtīga pieredze un labs noskaņojums darba turpināšanai. Izvērtēsim spēlētāju sniegumu un iespējas palīdzēt komandai. Trešdien atsāksim treniņus, bet piektdien aicinām visus mūsu atbalstītājus uz spēli ar Slovākijas izlasi “Arēnā Rīga”.”

Latvijas sieviešu valstsvienība piektdien, 2. jūnijā, plkst.19:30 “Arēnā Rīga” aizvadīs tradicionālo “Rozā lentītes” spēli ar Slovākijas izlasi. Visi biļešu ienākumi tiks ziedoti krūts vēža pacientu biedrībai “VITA”, lai segtu izmaksas izglītojošiem semināriem par krūts vēža veselības pratību. No plkst.9 līdz plkst.18 pie “Arēnas” darbosies mobilais digitālais mamogrāfs.