Visi jaunumi

Sieviešu valstsvienība: var iegādāties biļetes uz labdarības spēli ar Slovākijas izlasi un pārbaudes spēlēm ar Dienvidkoreju

18.05.2023

Dalīties:

Latvijas sieviešu valstsvienība piektdien, 2. jūnijā, plkst.19:30 “Arēnā Rīga” aizvadīs tradicionālo “Rozā lentītes” spēli ar Slovākijas izlasi. Visi biļešu ienākumi tiks ziedoti krūts vēža pacientu biedrībai “VITA”, lai segtu izmaksas izglītojošiem semināriem par krūts vēža veselības pratību (semināru devīze: “Apsteidz krūts vēzi ar veselībpratību!”). Abas komandas gatavojas 15. jūnijā startējošajam 2023. gada Eiropas sieviešu čempionāta finālturnīram.

Krūts vēzis ir visvairāk izplatītā onkoloģiskā slimība Latvijā, katru gadu šādu diagnozi konstatē vairāk nekā 1000 pacientēm. Lai situāciju mainītu, Latvijā darbojas valsts apmaksāta profilaktisko apskašu programmu. Kopš 2011. gada informatīvajā kampaņā “Pārbaudi krūtis, lai dzīvotu” piedalās viena no valstī populārākajām sporta spēļu komandām – Latvijas sieviešu basketbola valstsvienība.

Irīna Januma, krūts vēža pacientu biedrības “VITA” vadītāja: “ Latvijas sieviešu basketbola  valstsvienības meitenes kopā ar jauno sportistu paaudzi mūs atbalsta, piedaloties gan mūsu kopējos pasākumos pie Brīvības pieminekļa, gan gājienos līdz Arēnai Rīga, gan “ Rozā lentītes” spēlēs. Paldies! Tas sniedz pacientēm optimismu, ticību sev un lielu dzīvotgribu!  Rudenī atzīmēsim biedrības “VITA” 30. gadadienu. 2. jūnija spēle būs kā pirmā dāvana biedrības jubilejas gadā!”

Pacientu biedrības kopā ar onkologiem un ķirurgiem panākusi valsts finansējumu krūts rekonstrukcijas operācijām pēc vēža operācijas ir zaudējusi krūti. Lai sievietes tic, ka ārstēšanas rezultātā viņas atgūs gan veselību, gan skaistumu!

“Latvijas sieviešu valstsvienības līdzdalība krūts veselības atbalsta akcijā ir tradīcija, ko turpina jau vairākas spēlētāju paaudzes. Ceru, ka mūsu aktivitātes pamudinās sievietes doties uz  pārbaudēm, jo laikus atklāta slimība ir veiksmīgi izārstējam. Savukārt visi mūsu draugi un atbalstītāji būs laipni gaidīti uz labdarības spēli 2. jūnijā “Arēnā Rīga”, komandas vārdā aicina valstsvienības kapteine Anete Šteinberga.

Latvijas sieviešu valstsvienība kopš maija sākuma gatavojas desmito reizi startēt Eiropas čempionāta finālturnīrā. Tā pirmajā posmā latvietes spēlēs Telavivā, sacenšoties ar Spānijas (15. jūnijā plkst.21), Grieķijas (16. jūnijā plkst.18:15) un Melnkalnes (18. jūnijā plkst.12:15) izlasēm. Tūrisma aģentūra “Vanilla Travel” sadarbībā ar Latvijas Basketbola savienību līdzjutējiem piedāvā ceļojumu uz pirmā posma spēlēm.

Ceļā uz Eiropas čempionāta finālturnīru Latvijas komanda piedalīsies pārbaudes turnīrā Turcijā (26.-28. maijs), kā arī aizvadīs vairākas pārbaudes spēles savā laukumā:

Piektdien, 2. jūnijā, plkst.19:30 ar Slovākiju (“Arēna Rīga”)

Piektdien, 9. jūnijā, plkst.19:30 ar Dienvidkoreju (“Arēnā Rīga”)

Sestdien, 10. jūnijā, plkst.19 ar Dienvidkoreju (Salaspils Sporta nams)

Biļetes uz Latvijas sieviešu valstsvienības spēlēm ar Slovākijas izlasi (2. jūnijā

Eiropas čempionāta finālturnīra pirmais posms risināsies divās valstīs. A un B grupas spēlēs Telavivā, C un D grupas – Ļubļanā.

Komandas cīnīsies ne tikai pa čempionu kausu un trim medaļu komplektiem, bet arī piecām ceļazīmēm uz 2024. gada olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīru (rīkotājvalsts Francijas izlasei jau garantēta vieta olimpiskajā turnīrā).