Visi jaunumi

Sieviešu valstsvienībai 25. vieta FIBA rangu tabulā; zināmi grozi EuroBasket izlozei 8. martā

03.03.2023

Dalīties:

Starptautiskā Basketbola federācija (FIBA) atjauninājusi sieviešu izlašu rangu tabulu, saskaņā ar kuriem Eiropas čempionāta dalībnieces pirms 8. martā paredzētās grupu izlozes sadalītas četros grozos

Latvijas valstsvienība kopš iepriekšējās rangu tabulas publicēšanas izcīnījusi uzvaras abās oficiālajās spēlēs, tomēr kopvērtējumā atkāpusies par vienu pozīciju – uz 25. vietu pasaulē un 16. vietu Eiropā. Priekšā aizsteigusies Ungārijas komanda, kas šajā laikā izcīnījusi trīs uzvaras un piedzīvojusi zaudējumu izbraukumā pret Eiropas līderi Spānijas vienību, kopā sakrājot vairāk punktu.

Tabulas pārrēķināšana tomēr nav būtiski ietekmējusi abu komandu pozīcijas Eiropas čempionāta grupu izlozē – gan Latvijas, gan Ungārijas vienībām pienākas vieta izlozes 4. grozā.

Kopumā ziemā notikušās spēles nav būtiski ietekmējušas rangu tabulu. Izmaiņas nav skārušas pirmo trīspadsmitnieku pasaulē (līderes – ASV, Ķīna, Austrālija, Spānija) un pirmo piecnieku Eiropā (Spānija, Francija, Beļģija, Serbija, Turcija), arī tālāk komandas lielākoties pacēlušās vai noslīdējušas pa vienam pakāpienam. Lielākas izmaiņas paredzamas pēc vasaras, kad notiks FIBA zonu čempionāti.

2023. gada Eiropas čempionāta finālturnīrs notiks no 15. līdz 25. jūnijam. Pirmajā posmā pa divu grupu turnīriem un divām astotdaļfināla spēlēm notiks Izraēlā un Slovēnijā, bet izslēgšanas turnīrs paredzēts Slovēnijas galvaspilsētā Ļubļanā. Piecas labākās komandas iegūs tiesības piedalīties olimpiskajā kvalifikācijas turnīrā.

Finālturnīra grupu izloze paredzēta 8. martā, tiešraide FIBA Youtube kanālā.

Slovēnija par partnervalsti izraudzījusies Serbiju (komandas tiks ielozētas dažādās grupās), Izraēla – Čehiju (komandas spēlēs vienā grupā).

Eiropas sieviešu čempionāta izlozes grozi (apstiprināti)

1. grozs Spānija (1.) Francija (2.) Beļģija (3.) Serbija (4.)
2. grozs Turcija (5.) Itālija (6.) Grieķija (8.) Slovēnija (10.)
3. grozs Lielbritānija (11.) Melnkalne (12.) Slovākija (13.) Čehija (14.)
4. grozs Ungārija (15.) Latvija (16.) Vācija (20.) Izraēla (24.)

Iekavās vieta Eiropas rangu tabulā. No pirmā desmitnieka finālturnīram nekvalificējās Bosnijas un Hercegovinas (7. vieta) un Zviedrijas (9.) izlases.