Gundars Vētra: “Labas ugunskristības mūsu mazāk pieredzējušajām spēlētājām”

10.09.2022

Latvijas sieviešu valstsvienība, gatavojoties ziemas sezonā paredzētajām Eiropas 2023. gada čempionāta kvalifikācijas turnīra spēlēm, svētdien, 31. jūlijā, Helsinkos pārbaudes spēlē zaudēja Somijas izlasei – 65:85 (15:26, 35:50, 50:64). Augusta vidū Latvijas komanda izbraukumā aizvadīs četras pārbaudes spēles ar Pasaules kausa izcīņas dalībniecēm Japānas un Korejas Republikas basketbolistēm.

Mājinieces iniciatīvu uzņēmās jau no pirmajām spēles minūtēm, lieliski uzbrūkot no tālienes (3p. 5/21 – 17/38) un piespiežot latvietes bieži kļūdīties (22-14). Ātrajos uzbrukumiem pēc mūsu spēlētāju kļūdām somietes guva 28 punktus (Latvija – 15). Cīņā pie groziem bija aptuvens līdzsvars (39-37), latvietes produktīvāk uzbruka no tuvās distances (2p. 14/33 – 10/27) un biežāk tika pie soda metieniem (22/29 – 14/17), tomēr kopš  pirmās ceturtdaļas vidus pretiniecēm netika tuvāk kā 57:49 (28. minūtē).

Aleksa Gulbe un Vanesa Jasa guva pa 12 punktiem, Ieva Pulvere – 11.

Mājiniecēm sešas basketbolistes guva no 11 līdz 16 punktiem.

Latvijas sieviešu valstsvienības galvenais treneris Gundars Vētra:

“Pēc vieglās uzvara pār Igaunijas komandu varbūt radās iespaids, ka arī pret somietēm nebūs lielu problēmu, taču šodien bija pavisam cita spēle. Ļoti agresīva aizsardzība un precīzi tālmetieni – tie bija divi galvenie ieroči, kas Somijas komandai šodien nodrošināja pārsvaru.

Mūsu jaunajām saspēles vadītājām un vairākām spēlētājām ar mazāku pieredzi valstsvienībā iznāca ļoti labas ugunskristības. Visām bija labas epizodes, bet tās mijās ar kļūdām un ne visai loģiskām darbībām. Pirmajā puslaikā ar kļūdām pretiniecēm uzdāvinājām pārāk daudz vieglos punktus.

Centāmies izmantot mūsu nosacīto pārsvaru soda laukumā, taču ne vienmēr uzbrukumus izdevās veidot tā, kā to gribējām un vajadzēja. Turklāt somietes visās pozīcijās aizsargājās ļoti agresīvi, un ar šo spiedienu īsti galā netikām.

Bet – šajā gatavības stadijā un šādā sastāvā par neveiksmi nav jāpārdzīvo. Jāizdara secinājumus un jāgatavojas nākamajām spēlēm.”

Nākamnedēļ treniņos komandai, paredzams, pievienosies Helsinkos slimības dēļ nespēlējusī Ilze Jākobsone, kā arī Elīna Babkina un Kitija Laksa. 11. un 12. augustā paredzētas spēles ar Japānas izlasi, 19. un 20. – ar Korejas komandu.