Sieviešu valstsvienība: no Korejas ar vērtīgu pieredzi

10.09.2022

Latvijas sieviešu valstsvienība sestdien, 20. augustā, Čeondžū otrajā pārbaudes spēlē pagarinājumā zaudēja Korejas Republikas izlasei – 66:71 (15:14, 34:34, 51:48).

Pirmajā puslaikā līdzvērtīga cīņa, otrajā vadībā lielākoties bija latvietes. Ceturtās ceturtdaļas sākumā pārsvars sasniedza pat 11 punktus, tomēr mājiniecēm ar aktīvu aizsardzību izdevās piespiest mūsējās kļūdīties un pakāpeniski rezultāta starpība saruka. Pagarinājumā vairāk spēka bija Korejas komandai.

Latvijai atkal bija liels pārsvars cīņā pie groziem (atlēkušās bumbas 44-32), toties vairāk kļūdu (21-10).

Latvietes efektīvāk uzbruka no divpunktu distances (15/41 – 19/51), korejietēm labāk sekmējās tālmetieni (7/28 – 7/20).

Aleksa Gulbe guva 25 punktus un izcīnīja 11 atlēkušās bumbas, Ilzei Jākobsonei 13 punkti un 5 rezultatīvās piespēles.

Latvijas sieviešu valstsvienības galvenais treneris Gundars Vētra:

“No spēles uz spēli uzlabojām sniegumu. Šodien iztikām bez gariem “iekritieniem”, bet pašiem otrajā puslaikā izdevās labs izrāviens. Ieguvām pārsvaru, tiesa, pašreizējā kondīcijā un ierobežotajā rotācijā pietrūka spēka, lai to nosargātu.

Žēl, ka neizdevās uzvarēt, tomēr kopumā ļoti vērtīgs brauciens visām spēlētājām, kas, iespējams, atsver pusgadu treniņu. Tās, kuras gribēs, varēs izdarīt secinājumus.

Paldies Basketbola savienībai, kā arī Japānas un Korejas Republikas basketbola federācijām par šo iespēju, paldies spēlētājām par atsaucību. Šīs četras nedēļas bijušas ļoti produktīvas, palīdzot komandai sagatavoties nākamajām cīņām.”

Korejas Republikas komanda gatavojas 22. septembrī startējošajam Pasaules kausa izcīņas turnīram, Latvijas komandas tuvākais pārbaudījums būs 2023. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēles novembrī un februārī.