Sieviešu valstsvienība: zaudējums pēc japāņu tālmetienu krusas

10.09.2022

Latvijas sieviešu valstsvienība piektdien, 12. augustā, Japānas pilsētā Sendai otrajā pārbaudes spēlē vēlreiz zaudēja Japānas izlasei – 48:74 (20:23, 31:43, 38:52). Nākamās nedēļas nogalē Latvijas komanda aizvadīs divas spēles ar Korejas Republikas izlasi.

Diennakts laikā, kas šķīra abas spēles, komandu gatavības pakāpē un spēku samēros kardinālas izmaiņas nebija notikušas. Tiesa, šoreiz pirmā ceturtdaļa aizritēja līdzvērtīgākā cīņā un Latvijas vienībai vairākkārt izdevās izvirzīties vadībā. Tomēr turpmākajā mača gaitā pakāpeniski auga Japānas izlases pārsvars.

Latvijas komanda vēlreiz uzvarēja cīņā pie groziem (50-35) un guva vairāk punktu no soda laukuma (28-20). Kļūdu bija mazāk, nekā pirmajā mačā, tomēr atkal krietni vairāk nekā pretiniecēm (21-8). Visizteiktākais bija Japānas komandas pārsvars tālmetienu precizitātē (4/25 – 14/36).

Latvijas komandai vairāk par 10 punktiem guva tikai Aleksa Gulbe (13+10 atl.).

100. spēli valstsvienībā aizvadīja komandas kapteine Ieva Pulvere.

Latvijas sieviešu valstsvienības galvenais treneris Gundars Vētra:

“Daudz labāka spēle, nekā ceturtdien. Bija daudz labu epizožu gan aizsardzībām, gan uzbrukumā. Vēl trešajā ceturtdaļā bija reālas iespējas “ieķerties”. Iekritām tikai pēdējā ceturtdaļā, kad pazaudējām ātrumu un īsā laikā pretinieces sakrāja lielu pārsvaru.  Lielo rezultāta starpību sagādāja lielā atšķirība tālmetienu precizitātē. Japānietes trāpīja arī sarežģītus metienus, mēs šoreiz nevarējām trāpīt pat brīvus.

Izpaudās atšķirības kondīcijā. Japānas komanda trenējas jau pusotru mēnesi, mēs – tikai divas nedēļas. Tomēr, ja ceturtdien pēc spēles dominēja rūgtums un vilšanās, tad šodien pēcgarša ir daudz labāka. Šī pieredze būs ļoti noderīga visām, bet īpaši tām, kuras līdz šim bijušas ēnā. Ar plus zīmi šis brauciens noteikti būs, piemēram, Laurai Melderei un Martai Miščenko.

Vēl līdz pārbraukšanai uz Koreju aizvadīsim treniņspēli ar vietējo kluba komandu. No tik tāla brauciena jācenšas paņemt visu pieredzi, ko vien varam gūt.”