Sieviešu valstsvienība: laba mācību stunda no olimpiskajām vicečempionēm

10.09.2022

Latvijas sieviešu valstsvienība ceturtdien, 11. augustā, Japānas pilsētā Sendai pārbaudes spēlē zaudēja Japānas izlasei – 54:83 (16:22, 28:39, 42:55). Piektdien plkst.13 pēc Latvijas laika komandas spēlēs vēlreiz.

Ātrums visās darbībās un agresivitāte aizsardzībā – Sendai laukumā Latvijas komanda piedzīvoja tieši to, kas tika gaidīts. Spēlējot bez vairākām potenciālajām līderēm, trīs ceturtdaļas izdevās izrādīt cienīgu pretestību Tokijas olimpisko spēļu vicečempionēm, un tikai pēdējās desmit minūtēs mājinieces būtiski palielināja rezultāta starpību.

Visā spēlē atlēkušās bumbas 44-34, toties kļūdas 33-7 un piezīmes 16-9. Divpunktnieki 13/32 – 25/42, trīspunktnieki 8/22 – 8/36, soda metieni 4/5 – 9/16.

Latvijas komandai Ieva Pulvere guva 15 punktus, Aleksa Gulbe 13, Elīna Babkina 11.

Latvijas sieviešu valstsvienības galvenais treneris Gundars Vētra:

“Kvalitatīva tehnikas elementu izpilde un lēmumu pieņemšana lielā ātrumā, izcila piespēļu kultūra – Japānas komanda apliecināja, ka pērn olimpiskajās spēlēs izcīnītās sudraba medaļas nav bijusi nejaušība. Piedevām basketbolistes ir ļoti labā fiziskā formā, gatavojoties Pasaules kausa izcīņai. Mēs visos šajos elementos atpaliekam, tāpēc bija lielas problēmas gan aizsardzībā, gan uzbrukumā. 33 kļūdas, kuras izmantojot Japānas izlase guva 34 punktus – šī statistika runā pati par sevi.

Bija cīņasspars, uzvarējām cīņā pie groziem, bet šajā sagatavošanās stadijā mūsu līderes objektīvi nav gatavas kvalitatīvi nospēlēt ilgas minūtes. Tāpēc centāmies rotēt sastāvu. Bija iespēja zaudēt ar mazāku rezultāta starpību, bet pēdējās desmit minūtēs atšķirība meistarībā ir pārāk liela.

Lieliska pieredze spēlēt izcili patīkamā gaisotnē un laba mācību stunda. Īpaši jaunajām spēlētājām, kuras labi redzēja, uz jātiecas, lai iekarotu savu vietu profesionālajā basketbolā. Gan attīstot meistarību, gan cīnītāju raksturu.

Mēģināsim izdarīt secinājumus un sagatavoties rītdienas spēlei. Viegli nebūs, bet tādos pārbaudījumos rūdās gan spēlētāju, gan komandas raksturs.”

Pēc spēlēm Japānā Latvijas komanda aizvadīs divus pārbaudes mačus Korejas Republikā (19. un 20. augustā). Abas Āzijas komandas gatavojas 22. septembrī startējošajam Pasaules kausa izcīņas turnīram, Latvijas komandas tuvākais pārbaudījums būs 2023. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēles novembrī un februārī.